Partner nechce na párovou terapii. Co s tím?
Tereza už několik měsíců nosí v sobě stejný pocit. Že se s Davidem nějak míjejí, že večery u společného stolu jsou plné mlčení a že drobná podráždění se začínají sčítat. Jednoho večera to vysloví: zkusme párovou terapii. David zvedne hlavu od telefonu a řekne: „Já žádného cvokaře nepotřebuju. Když budeme chtít, zvládneme to sami.“ Tereza se v tu chvíli cítí ještě osamělejší než předtím. Slyší v té větě, že na jejich vztahu partnerovi tolik nezáleží.
Když se jako pár neshodnete, jestli mít děti
Klára načne to téma většinou v autě nebo večer před spaním, v momentech, kdy se zdá, že je dost klidu. Zeptá se, jestli Martin někdy přemýšlel, jaké by to bylo s dítětem. Martin přitaká, něco neurčitého utrousí a šikovně to převede jinam. Klára to nechá být, protože nechce tlačit. Ale uvnitř se jí zase o kousek sevře žaludek. Martin zatím v duchu oddechne, že to zase přešlo, a vůbec netuší, že zrovna prohloubil příkop, kterého se bojí. Tahle scéna se mezi nimi opakuje už dva roky. A za ty dva roky se neposunuli nikam, jen se naučili se tomu líp vyhýbat.